TASZ romaprogram

A romák elleni sorozatgyilkosságok, a rasszizmus érzékelhető terjedése miatt a TASZ 2009-ben úgy döntött, hogy önálló programot indít a romák jogainak védelme és jogérvényesítésük elősegítése érdekében. Programunk egyik célja, hogy a romák tudjanak és merjenek kiállni jogaikért, és képesek legyenek érvényesíteni azokat.

Komment

Nagyon fontos számunkra a véleményed, szólj hozzá a bejegyzésekhez Facebook oldalunkon!

Tetszik!

Ezt írja a TASZ.hu

Nincs megjeleníthető elem

Címkék

adományozás (1) adósságkezelés (1) árvíz (6) átok (2) bánásmód (1) bántalmazás (4) bérlakásszektor (1) betegjog (1) bíróság (3) bírság (14) borsodbóta (1) börtön (1) büntetés (1) csak (1) családi (1) családi pótlék (1) díj (1) diszkó (1) diszkrimináció (5) egészségügyi (1) egyenlő (1) eljárás (1) ellátáshoz (1) elleni (3) elmulasztása (1) elzárás (1) erőszak (5) érpatak (1) errc (1) etikai (1) fa (3) falopás (2) feljelentés (1) fogyatékos (1) gárda (3) gyámügy (1) gyerekek (4) gyöngyöspata (23) gyújtogatás (1) gyűlölet bűncselekmény (4) hajléktalanság (3) helyreigazítás (1) helyszínelés (1) hétes (1) hitelhátralékos (1) hivatalos (2) igazoltatás (1) igazságszolgáltatás (1) információszabadság (1) iskola (4) iskolai hiányzás (1) iskoláztatási támogatás (1) jobbik (2) jog (1) képviselő testületi–ülés (1) kérdés válasz (1) kerékpár (7) keresztelő (1) kézikocsi (1) kilakoltatás (2) könnygáz (1) körzeti (1) közérdekű adat (3) közérdekű munka (1) közmunka (6) közösség (3) közösség tagja elleni erőszak (1) közrendvédelmi (1) közszolgáltatás (1) leégett (1) magyar gárda (2) média (1) megbízott (1) megfélemlítés (1) megszégyenítés (1) moratórium (1) munka (5) munkanélküliség (3) nem (1) oktatófilm (2) ombudsman (2) önkormányzat (11) önkormányzati (2) oszlatás (1) óvoda (1) polgárőr (1) pótlék (1) putnok (1) rágalmazás (1) rasszizmus (4) rendőri (3) rendőrök (12) részvételi jogok (1) romáknak (1) romaprogram (1) sajóbábony (2) sajónémeti (1) sáta (1) segély (2) segítségnyújtás (1) sürgős (1) szabálysértés (13) szalonna (1) szegregáció (2) személy (2) szólj bele! (2) szomolya (1) szükség (1) tagja (1) taktakenéz (2) tasz (1) taszpont (6) tél (3) telep (1) tomor (1) törvény (1) tüntetés (1) tüzelő (3) ügyvéd (1) üzenetek (23) való (1) véderő (1) verés (1) videó (1) telep (1) Címkefelhő

Jogtalanul RSS

PNG fix

2011.07.14. 10:20 / Jogtalanul

Megtudhatod, kiáll-e érted a képviselőd

A TASZ Szólj bele! projektjének célja elősegíteni a roma közösségek érdekérvényesítő képességét. Ezért a TASZ az információszabadság és a részvételi jogok témakörében képzéseket tart roma aktivistáknak. Az így megszerzett ismeretek hozzájárulnak ahhoz, hogy a romák a helyi döntéshozatali folyamatokra rálássanak, illetve a közérdekű adatok megismerésén és a részvételi jogok gyakorlásán keresztül a helyzetükön javítsanak, amivel a kevésbé hátrányos helyzetű többség szintjét érik el. Előző bejegyzésünk a Szólj bele! projekt információszabadság-ra vonatkozó részével foglalkozik.

A tovább gombra kattintva megnézheti a részvételi jogok kapcsán a projektről készült VIDEÓNKAT!

A helyi önkormányzat képviselő-testületének ülése nyilvános. Ez azt jelenti, hogy bárki beülhet az ülésre, azt végighallgathatja. Ahhoz, hogy bárki ott legyen, nem kell semmilyen magyarázatot fűzni, elég, ha kíváncsi arra, hogy mit csinálnak a képviselői. A jelenlét joga azonban alapvetően nem jelenti azt, hogy hozzá is lehet szólni. Ha azonban az ülés előtt szól a jegyzőnek vagy a polgármesternek, hogy szeretne hozzászólni, akkor erre is adhatnak lehetőséget. Nagyon ritkán lehetnek zárt ülések is, de erre a képviselő-testületnek igen szűk körben van csak lehetősége (személyi döntések). Az ülésről általában hangfelvétel és írásos jegyzőkönyv is készül. Bármelyikről lehet másolatot kérni.

A Szólj bele! aktivistái eljárnak a helyi önkormányzat képviselő-testületének üléseire, közmeghallgatásokra, falugyűlésekre. Ezeken az alkalmakon megismerhetik az őket érintő kérdésekben megjelenő álláspontokat, a döntéshozatal szempontjait, valamint lehetőségük van arra is, hogy saját, illetve közösségük véleményét kifejthessék. A TASZ az aktivistáknak segít a döntéshozatali folyamatokba való bekapcsolódásban – akár még a döntés meghozatala előtti fázisban – vagy a már meghozott döntések nyomonkövetésében. A projektben résztvevők helyismerettel rendelkeznek, és a képzés nyomán hatékony érdekérvényesítési technikákkal is fel tudnak lépni közösségük érdekében, amennyiben a források elosztásában hátrányos megkülönböztetést tapasztalnak.

 

Megosztás:
Támogatás:

komment

Címkék: oktatófilm szólj bele! részvételi jogok képviselő testületi–ülés

blog design: varadi
süti beállítások módosítása